Anasayfa / Ata-Aöf / Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Sonuçları ile Fakültemiz Programlarına Kayıt İşlemleri

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Sonuçları ile Fakültemiz Programlarına Kayıt İşlemleri

Fakültemize DGS ile yerleştirilen öğrenci adaylarımız kayıt işlemlerini “Online Kayıt Sistemi (OKS)” veya “Fakültemize Doğrudan Başvuru” yollarından birini kullanarak yapabilirler.
Fakültemize Ait Online Kayıt Sistemi (OKS) Üzerinden Kayıt İşlemleri

DGS sonuçları ile Fakültemize kayıt yaptıracak öğrenci adaylarımız 21-27 Eylül 2018 tarihleri arasında Halkbank, VakıfBank veya Ziraat Bankasına ya da kullanıcı adı ve şifre TC Kimlik Numaranız olmak üzere Öğrenci Bilgi Sistemine (OBS) girerek kredi kartı ile online olarak materyal ücretini ödedikten sonra Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi web sayfasında bulunan Online Kayıt Sistemi (OKS) üzerinden kayıt işlemlerini yaparak sistem üzerindeki “Kayıt Bilgi Formu” çıktısını aldıktan sonra kayıt için gerekli belgeleri elden ya da posta/kargo yolu ile Fakültemize ulaştırmalıdırlar.

Kayıt işlemleri tamamlanan öğrencilerimize SMS ile bilgilendirme yapılmaktadır.

 

Önlisans Programından Henüz Mezun Olamamış Öğrencilerin Kayıt İşlemleri

2018 yılı Dikey Geçiş Sınavı kayıt tarihleri arasında yükseköğretim kurumlarından mezun olamadığı için kazandığı programa kayıt yaptıramayan ancak kayıt tarihinden sonra stajını tamamlama, bütünleme sınavı, tek ders sınavı vb. başararak mezuniyet hakkı elde eden önlisans öğrencilerinin bu durumlarını belgelemeleri kaydıyla 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı bahar yarıyılı 28.01.2019 tarihine kadar, 2018 DGS’de kayıt hakkı kazandıkları lisans programlarına kayıt yaptırabileceklerdir.

Belirlenen tarihe kadar önlisans mezuniyet şartını yerine getiremeyen öğrencilerin kayıt işlemleri iptal edilecektir.

 

Askerlik İşlemleri

Kayıt işlemlerinde askerlik ile ilgili (tecil, muaf, terhis vb.) herhangi bir problem yaşanmaması için erkek adayların (1996 ve daha önce doğumlu) ilgili askerlik şubelerinden “Askerlik Durum Belgesi” alarak kayıt evrakları ile beraber Fakültemize ulaştırmaları gerekmektedir. Askerlik durum belgesi e-Devlet üzerinden alınabilmektedir.

e-Devlet şifresi olmayan öğrenci adaylarımız tüm PTT şubelerinden bu şifreyi temin edebilirler.

 

Ders Kaydı

DGS ile Fakültemize yerleşen öğrencilerimizin ders kayıtları kayıt yaptırdıkları ilk yıl Dekanlıkça, sonraki yıllarda akademik takvimde belirtilen tarihlerde öğrencilerin kendileri tarafından yapılacaktır.

Belge gönderim adresi (elden teslim ya da posta/kargo yolu ile ulaştırılacaktır):

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dekanlığı

25240 Yakutiye/ERZURUM

ÖNERİLEN İÇERİK

Sınava Giriş İçin Gerekli Belgeler

DEĞERLİ ÖĞRENCİLERİMİZ Bilindiği üzere Fakültemiz tarafından yapılmakta olan Ara (vize), Yarıyıl Sonu, Bütünleme ve Mezuniyet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.